24 Դեկտեմբեր 2019 - 08:57 AMT
2019-ը կարևորվել է ՀՀ-ՌԴ երկկողմ հարաբերությունների շատ ինտեսնիվ զարգացմամբ: Այդ մասին ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը հայտարարել է տարեվերջյան ամփոփիչ ասուլիսի ժամանակ՝ հավելելով, որ ՀՀ-ն շարունակում է մնալ ՌԴ կարևորագույն և հուսալի գործընկերը:
Նա նկատել է, որ տարվա ընթացքում մի շարք կարևոր այցեր են կատարվել, ՀՀ են այցելել ՌԴ նախագահն ու վարչապետը, մի շարք նախարարներ, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Սա փաստում է, որ մենք քննարկելու հարցեր ունենք, մեր հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում են զարգանում: Մեզ միավորում են մի շարք կարևոր ընդհանուր հետաքրքրություններ: Երկու կողմից կա քաղաքական կամք՝ պահելու և բարձրացնելու մեր գործընկերային հարաբերությունները», – ասել է նա:
Կոպիրկինը նաև ընդգծել է, որ ՌԴ-ն բարձր է գնահատում ՀՀ նախագահության տարին ԵՏՄ-ում:
«Մենք բարձր ենք գնահատում նաև այն փոխհարաբերությունները, որոնք մեր երկրները իրականացնում են միջազգային կառույցներում», – ասել է դեսպանը՝ նկատելով, որ նման կառույցներում ՌԴ-ի համար կարևոր հարցերի քվեարկությունների արդյունքները ցույց են տալիս, որ ՀՀ-ն շարունակում է մնալ ՌԴ կարևորագույն գործընկերը, որի վրա միշտ կարելի է հույս դնել դժվար պահերին:

24 Декабрь 2019 - 12:09 AMT
Армения продолжает оставаться важнейшим и надежным партнером России. Об этом заявил посол России в Армении Сергей Копыркин на пресс-конференции.
Он отметил, что 2019 года был ознаменован интенсивным развитием армяно-российских отношений. По словам посла, в течение года были осуществлены важные визиты, Армению посетили президент и премьер России, министры, пишет Aysor.am.
«Это свидетельствует о том, что нам есть что обсудить, наши отношения по ряду направлений развиваются. Нас объединяют важные интересы. С двух сторон есть политическая воля по сохранению и повышению наших партнерских союзнических отношений на новый уровень», – отметил Копыркин.
Он также заявил, что Россия высоко оценивает председательство Армении в ЕАЭС.
«Мы высоко ценим взаимоотношения, которые существуют между нашими странами. Армения продолжает оставаться важнейшим и надежным партнером России, на которого всегда можно положиться в трудные минуты», – сказал посол РФ.