25 Դեկտեմբեր 2019 - 09:02 AMT
Այս մասին տարեվերջյան ամփոփիչ ասուլիսին հայտարարել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը, հաղորդում է Aysor.am-ը։
«2020 թվականի հունվարից արդեն սկսում է ԱԷԿ-ում ներգրավված վարկի մայր գումարի մարումը, դա այն վարկն է, որի ներգրավումով մենք երկարացնում ենք ատոմային էլեկտրակայանի ծառայության ժամկետը», – ասել է Գարեգին Բաղրամյանը։
Նրա խոսքով՝ խնայողությունների, էլեկտրաէներգետիկական համակարգի օպերատորի, տարածքային կառավարման նախարարության և կառավարության հետ ունեցած քննարկումների արդյունքում կարողացել են ատոկամակայանի աշխատանքի այնպիսի ռեժիմներ կազմակերպել 2020 թվականի համար, որ սակագնի բարձրացման խնդիր չդրվի:

25 Декабрь 2019 - 10:01 AMT
В 2020 году в Армении тарифы на электроэнергию не повысятся. Об этом заявил председатель Комиссии по регулированию общественных услуг РА Гарегин Баграмян.
По его словам, с января 2020 года Армения начнет погашать кредит на капитальный ремонт Атомной электростанции. Но, как отметил Баграмян, несмотря на это, электричество для населения не подорожает, пишет Aysor.am.
«Мы провели переговоры с оператором электроэнергетической системы и организовали работу АЭС так, что тариф повышать не придется», – заявил глава КРОУ.