27 Դեկտեմբեր 2019 - 06:38 AMT
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինն Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին։
«Ռուսաստանում բարձր են գնահատում Հայաստանի հետ հարաբերությունները, որոնք հիմնված են բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի դարավոր ավանդույթների վրա:
Համոզված եմ, որ դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացումը, բոլոր ոլորտներում կառուցողական երկկողմ համագործակցությունը, ինչպես նաև եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացներում գործընկերային փոխգործակցությունը բխում են մեր ժողովուրդների շահերից, համահունչ են տարածաշրջանում անվտանգության և կայունության ապահովմանը»,-մասնավորապես ասված է ուղերձում:
ՌԴ նախագահը Արմեն Սարգսյանին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ հայ ժողովրդին՝ երջանկություն և բարեկեցություն, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:

Президент России Владимир Путин направил поздравительное послание в честь Нового года и Рождества своему армянскому коллеге Армену Саркисяну. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
«В России высоко ценят отношения с Арменией, которые основаны на вековой традиции дружбы и взаимного уважения.
Я убежден, что дальнейшее развитие союзнических отношений, конструктивное двустороннее сотрудничество во всех сферах, а также партнерское взаимодействие в процессе евразийской интеграции исходят из интересов наших народов, соответствуют безопасности и стабильности в регионе»,- говорится в послании.
Путин пожелал президенту Армении крепкого здоровья и успехов, а армянскому народу – счастья и благосостояния.