Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ ՀՀ բարձրաստիճան պաշտոնյաները հունվարի 13-ի առավոտյան այցելել են Ծիծեռնակաբերդ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Բաքվի ջարդերի զոհերի հիշատակին։
1990 թվականի իրադարձությունների զոհերի հիշատակը հարգել են նաև Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն, ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը և բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ:
30 տարի առաջ՝ 1990-ի հունվարի 13-ին, Ադրբեջանի մայրաքաղաք Բաքվում սկսվեցին բնիկ հայ բնակչության զանգվածային ջարդերը։ Ոչ պաշտոնական տվյալներով՝ դրանց ընթացքում սպանվել է մոտ 400 հայ, ԽՍՀՄ իշխանություն, սակայն, միայն 25 զոհի մասին տվյալներ էր հրապարակել:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян утром 13 января в мемориальном комплексе Цицернакаберд в Ереване почтил память жертв армянских погромов в Баку, произошедших 30 лет назад.
Вместе с Пашиняном память жертв почтили католикос всех армян Гарегин II, председатель парламента Арарат Мирзоян, секретарь Совета безопасности Армен Григорян и другие высокопоставленные лица.
Во время погромов армян с 13 по 19 января 1990 года, по разным оценкам, в Баку было убито до 400 человек, почти 200 тысяч армян были изгнаны из столицы Азербайджана. Установить точное число погибших в Баку невозможно, так как следствия по делу о погромах не проводилось.