Հունվարի 14-ին նախատեսված դեպի Իտալիա Ryanair ընկերության առաջին չվերթը կարող է հետաձգվել, ասել է Քաղավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանը:
Հունվարի 14-ից մեկնարկում են դեպի Հռոմ ու Միլան Ryanair-ի առաջին չվերթները:
«Վաղվա հետ կապված փոքր խնդիր կարող է առաջանալ. Իտալիայում որոշել են գործադուլ անել կարգավարները, դա ազդելու է Ryanair-ի վրա»,- ասել է Ռևազյանը՝ հավելելով, որ օրվա ընթացքում ավելի պարզ կլինի, թե ինչ է լինելու, տեղեկացնում է «Հայկական ժամանակը»:
Նրա խոսքով՝ սկզբում Հայաստանի չվերթներն առհասարակ չեղարկվել էին, ինչից հետո կապվել է Ryanair-ի ղեկավարության հետ, և հիմա չվերթները նախատեսված են, սակայն՝ ուշացումներով: Նա հավելել է, որ այստեղ չկա ո՛չ Ryanair-ի, ո՛չ էլ իրենց մեղավորությունը:

13 Январь 2020 - 12:05 AMT
Запланированный на 14 января рейс из Армении в Италию может быть отложен. Об этом на пресс-конференции 13 января заявила глава Комитета гражданской авиации Армении Татевик Ревазян.
«Завтра может возникнуть небольшая проблема. В Италии решили провести забастовку диспетчеры: это повлияет на Ryanair», – отметила Ревазян, пишет «Айкакан жаманак».
Глава комитета добавила, что точнее судьба рейса выяснится вечером.
По словам Ревазян, изначально армянские рейсы были отменены, после чего она связалась с руководством Ryanair, и теперь рейсы должны выполниться, однако возможны задержки.