Հատուկ քննչական ծառայությունում հարցաքննել են ՀՀ ոստիկանության նախկին պետ Վլադիմիր Գասպարյանին, «Նովոստի-Արմենիա» գործակալությանն ասել է նրա փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը:
Նա, սակայն, չի հստակեցրել, թե կոնկրետ որ գործի շրջանակում են նախկին ոստիկանապետին հարցաքննության կանչել:
Քննչականում հրաժարվել են մեկնաբանել տեղեկատվությունը:
2019-ի սեպտեմբերի 18-ին Վլադիմիր Գասպարյանին մեղադրանք էր առաջադրվել: Նա մեղադրվում է պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման ու անգործության մեջ, որոնք ծանր հետևանքներ են ունեցել: Որպես խափանման միջոց նրա հանդեպ կիրառվել էր չհեռանալու մասին ստորագրությունը:

Экс-начальник полиции Армении Владимир Гаспарян был допрошен в Специальной следственной службе, со ссылкой на его адвоката Тиграна Атанесяна сообщает «Новости-Армения».
При этом адвокат не сообщил подробностей относительно того, в рамках какого именно уголовного дела экс-глава полиции был вызван на допрос.
В Спецследственной службе отказались комментировать данную информацию.
18 сентября 2020 года Гаспаряну было предъявлено обвинение в злоупотребление властью, превышение полномочий или бездействии, повлекших по неосторожности тяжкие последствия. В его отношении в качестве меры пресечения была избрана подписка о невыезде.