Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը 2-րդ զորամիավորում այցի շրջանակում մասնակցել է բարդ եղանակային պայմաններում նոր սերնդի թրթուրավոր ձնագնացների փորձարկմանը:
Ձնագնացները ՌԴ արտադրության են:
ՊՆ ղեկավարը դիտարկել է մեքենաների տեխնիկական հնարավորությունները: Ձնագնացները նախատեսված են լեռնային և դժվարամատչելի հատվածներում գտնվող մարտական դիրքերի բնականոն կենսագործունեությունը եղանակային բարդ պայմաններում առավել արդյունավետ կազմակերպելու համար:
Տոնոյանը եղել է նաև ՌՈ կայազորային կարգապահական ստորաբաժանումներից մեկում, ծանոթացել անձնակազմի զորանոցային և կենցաղային պայմաններին, հրամանատարական կազմին խիստ ցուցումներ տվել զինծառայողների շրջանում քրեական ենթամշակույթի դրսևորումներն իսպառ բացառելու, երևույթի հանդեպ հանդուրժողականություն ցուցաբերող սպաներին բացահայտելու և անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկելու վերաբերյալ:

5 февраля министр обороны Армении Давид Тоноян посетил 2-е войсковое объединение. В рамках визита он присутствовал на испытаниях гусеничных снегоходов нового поколения в сложных погодных условиях, ознакомившись с техническими возможностями машин, сообщает пресс-служба Минобороны РА.
Речь идет о гусеничных снегоходах российского производства. Снегоходы обеспечивают эффективную организацию в сложных погодных условиях нормальной жизнедеятельности боевых позиций на горных и труднодоступных участках.
Тоноян побывал также в одном из гарнизонных дисциплинарных подразделений ВП, ознакомился с казарменными и бытовыми условиями личного состава, дал командному составу строгие указания относительно полного исключения проявлений уголовной субкультуры среди военнослужащих, выявления офицеров, проявляющих толерантность к явлению, и принятия необходимых мер.