Փետրվարի 7-ին` ժամը 16:50-ի սահմաններում, Սյունիքի մարզի N զորամասի պահպանության տեղամասում, պայմանագրային 4 զինծառայող է մնացել ձնահյուսի տակ։
Ըստ ՊՆ-ի` ձեռնարկված որոնողական-փրկարարական աշխատանքների արդյունքում գտել են ձնահյուսի տակ մնացած պայմանագրային զինծառայողների դիերը. նրանք են` շարքային Կարապետ Սեդրակի Նազարյանը (ծնվ. 1991թ., զինված ուժերում էր 2018-ից, Քաշաթաղի ԶԿ), կրտսեր սերժանտ Տիգրան Արմենի Արզումանյանը (ծնվ. 1994թ., զինված ուժերում էր 2018-ից, Սյունիքի ՄԶԿ) և կրտսեր սերժանտ Նվեր Տիգրանի Շահբազյանը (ծնվ. 1995թ., զինված ուժերում էր 2018-ից, Սյունիքի ՄԶԿ):
Պայմանագրային զինծառայող, շարքային Համլետ Գրենիկի Միրզոյանին (ծնվ. 1998թ., զինված ուժերում է 2018թ.-ից, Սյունիքի ՄԶԿ) հաջողվել է դուրս բերել ձնահյուսից: Նա մարմնական թեթև վնասվածքներ է ստացել, առողջական վիճակը բավարար է։

В Сюникской области Армении 7 февраля, около 16:50 часов, четверо военнослужащих контрактной службы попали под лавину. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
В результате поисково-спасательных работ были найдены тела троих военнослужащих, еще одного удалось спасти.
Погибшими оказались рядовой Карапет Назарян (1991 г. р.), младший сержант Тигран Арзуманян (1994 г. р.) и младший сержант Нвер Шахбазян (1995 г. р.). Спасти удалось солдата-контрактника, рядового Гамлета Мирзояна (1998 г.р.). Он получил легкие ранения, его состояние здоровья оценивается как удовлетворительное.
Ведется расследование с целью выяснения обстоятельств происшествия.
Министерство обороны Армении выражает глубокие соболезнования семьям, родственникам и сослуживцам погибших.