10 Փետրվար 2020 - 15:17 AMT
ՃՈ-ն մեկ շաբաթում անսթափ վիճակում գտնվող 62 վարորդի է գտել
Փետրվարի 3-ից 9-ը Ճանապարհային ոստիկանությունն անսթափ վիճակում 62 վարորդի է հայտնաբերել, որոնց մեքենաներն արդյունքում տեղափոխվել են պահպանվող հատուկ տարածք:
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ Երևանում ընդհանուր առմամբ պահպանվող հատուկ տարածք է տեղափոխել 214 մեքենա, որոնցից 20-ի վարորդները եղել են ալկոհոլի ազդեցության տակ, մյուսների վարորդները համապատասխան փաստաթղթեր չեն ունեցել կամ կոպտորեն խախտել են երթևեկության կանոնները:
Նույն ժամանակահատվածում մարզերում պահպանվող հատուկ տարածք է տեղափոխել 52 մեքենա, 42-ի վարորդը ոչ սթափ վիճակում էին։ Բացի այդ, հայտնաբերվել է առանց համարանիշերի շահագործվող 2 մեքենա, առանց ԱՊՊԱ պայմանագրի՝ 26, թաղանթապատված դիմապակիով` 79։
2020-ի հունվարի 1-ից մինչև 29-ն ընկած ժամանակահատվածում 138 վարորդ, որոնք տրանսպորտային միջոցը վարել են ոչ սթափ վիճակում, 1 տարով զրկվել են վարորդական իրավունքից: