Ազգային ժողովի Մարդու իրավունքների պաշտպանության և Անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովները փետրվարի 18-ին համատեղ աշխատանքային փակ քննարկում կանցկացնեն ՀՀ Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանի մասնակցությամբ, ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը:
Համատեղ աշխատանքային փակ քննարկումը կկայանա փետրվարի 18-ին՝ ժամը 11։00-ին:
2020-ին հայկական բանակում 13 զինծառայող է մահացել, մի քանի դեպքով քրգործ հարուցվել է ինքնասպանության հասցնելու հոդվածով: Փետրվարի 14-ին հրազենային մահացու վիրավորում էր ստացել զինծառայող Հայկ Ներսեսի Ասրյանը, փետրվարի 12-ին, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, ՊԲ տարբեր մարտական դիրքերում հրազենային վիրավորումից մահացել էին զինծառայողներ Տիգրան Մանվելյանը և Տիգրան Մխոյանը:

15 Февраль 2020 - 10:30 AMT
Начальник Генерального штаба Вооруженных сил РА Артак Давтян вызван в Национальное собрание Армении. Об этом на своей странице в Facebook написала депутат НС РА Ани Самсонян.
«Постоянные комитеты НС РА по правам человека и связям с общественностью, обороне и безопасности 18 февраля в 11:00 часов проведут совместное рабочее закрытое совещание с участием начальника Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения Артака Давтяна», – написала Самсонян.
С начала 2020 года в ВС Армении погибли 13 военнослужащих. По нескольким случаям возбуждены уголовные дела по статье «доведение до самоубийства». 14 февраля в Арцахе при пока невыясненных обстоятельствах погиб военнослужащий Айк Нерсесович Асрян (1997 г.р.), 12 февраля в разных воинских частях Армии обороны смертельные ранения получили военнослужащие Тигран Манвелян и Тигран Мхоян.