Մարտի 2-ի երեկոյան կոնորավիրուսի կասկածով ևս 8 դեպք է թեստավորվել, բոլորը բացասական պատասխանով, այսինքն՝ վիրուսը չի ախտորոշվել, հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մեր միակ հաստատված ախտորոշմամբ պացիենտի վիճակը նույնն է. նույնիսկ ջերմություն չունի: «Գոլդեն Փելեսի» ժողովուրդը նույնպես լավ են: Եթե իրավիճակում փոփոխություն լինի՝ կտեղեկացնեմ: Եթե այս թեմայով բան չհաղորդեմ, ուրեմն ամեն ինչ այնպես է, ինչպես գիտեք: Դուխով:)»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է նա:
Ավելի վաղ Փաշինյանը հայտնել էր, որ 9 պացիենտից վերցված կորոնավիրուսի թեստերը բացասական արդյունք են ցույց տվել:
Մարտի 1-ին ՀՀ-ում կորոնավիորւսով վարակի առաջին դեպքն էր գրանցվել: Պացիենտը ՀՀ 29 տարեկան քաղաքացի է, տղամարդ, ով կնոջ հետ օդանավով ժամանել է փետրվարի 28-ին, Թեհրանից։ Նույն չվերթով ՀՀ ժամանած ևս 31 քաղաքացի կարանտինում են գտնվում Ծաղկաձորի «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցում:

3 Март 2020 - 09:12 AMT
Результаты тестов на коронавирус еще у 8 человек в Армении оказались отрицательными. Об этом написал на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Были проведены тесты в связи с еще 8 подозрительными случаями, все результаты – отрицательные, то есть коронавируса не диагностировано», – отметил Пашинян.
По его словам, состояние здоровья единственного пациента, у которого диагностирован коронавирус, остается неизменным.
«У него даже температуры нет. Хорошо себя чувствуют и находящиеся в гостинице в Цахкадзоре», – написал премьер.
В ночь на 1 марта в Армении был зафиксирован первый подтвержденный случай коронавируса. Пациент – 29-летний гражданин Армении, прибывший из Тегерана в страну 28 февраля вместе с женой. Он помещен под карантин в Цахкадзоре, Помимо него, там находятся еще 32 человека, с которыми он имел контакт.