Մարտի 20-ին կայանալու է Wizz Air ավիաընկերության պլանավորված առաջին չվերթը Վիեննա- Երևան-Վիեննա ուղղությամբ: «Վիեննա-Շվեխատ» օդանավակայանից չվերթը կմեկնարկի Վիեննայի ժամանակով ժամը 13:55-ին և Երևան կժամանի տեղական ժամանակով 20:25-ին, տեղեկացնում են ՀՀ քաղավիացիայից։
«Տոմսերի առկայության վերաբերյալ խնդրում ենք կապ հաստատել ավիաընկերության հետ (կայքէջ, կամ ավիաընկերության բջջային հավելվածով)»,- ասվում է գրառման մեջ։
Համաձայն ՀՀ կառավարության որոշմամբ սահմանված ցանկի` ներքոնշյալ 16 պետությունից ժամանող օտարերկրացիների մուտքն արգելվում է Հայաստանի Հանրապետություն։
1. Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն
2. Իրանի Իսլամական Հանրապետություն
3. Հարավային Կորեա
4. Ճապոնիա
5. Իտալիա
6. Իսպանիա
7. Ֆրանսիա
8. Գերմանիա
9. Շվեյցարիա
10. Դանիա
11. Ավստրիա
12. Բելգիա
13. Նորվեգիա
14. Շվեդիա
15. Նիդերլանդներ
16. Միացյալ Թագավորություն
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Մարտի 20-ի դրությամբ երկրում վարակի 136 հաստատված դեպք կա, մեկն առողջացել է:

20 Март 2020 - 08:31 AMT
20 марта состоится первый запланированный рейс авиакомпании Wizz Air из Вены в Ереван. Об этом сообщает Комитет гражданской авиации Армении.
Вылет из венского аэропорта «Вена-Швехат» назначен на 13:55 по венскому времени, прибытие в Ереван – в 20:25 по ереванскому времени.
Комитет гражданской авиации призывает следить за официальными сообщениями Минздрава, МИД РА и Единого армянского информационного центра.
Согласно решению правительства Армении, въезд в республику иностранцам, прибывающим из 16 стран, по установленному перечню, запрещен. Этими странами являются Китай, Иран, Южная Корея, Япония, Италия, Испания, Франция, Германия, Швейцария, Дания, Австрия, Бельгия, Норвегия, Швеция, Нидерланды и Соединенное Королевство.