Կորոնավիրուսի թեստավորման համար նմուշառում է իրականացվել պայմանագրային 3 զինծառայողից, որոնցից մեկի ընտանիքի անդամի մոտ կորոնավիրուս է հաստատվել, հայտնում է ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Զինծառայողները մարտական խնդիրներում չընդգրկված նույն զորամասից են։ Նախապես մշակված պլանի համաձայն, անհրաժեշտ պայմաններում կազմակերպվել է սերտ կոնտակտավորների մեկուսացում, իսկ շփումների մյուս շրջանակը ինքնամեկուսացված է»,- գրել է նա:
Ստեփանյանը նշել է նաև, որ ԶՈւ ռազմաբժշկական հաստատությունները համալրված են անհրաժեշտ նյութական միջոցներով, բուժանձնակազմը պատրաստ է իրականացնելու նոր կորոնավիրուսային վարակով ընդունված հնարավոր հիվանդների համապատասխան բուժումը:
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Մարտի 25-ից երկրում 7 օրով գործում է քաղաքացիների տեղաշարժի սահմանափակում: Հայաստանում մարտի 25-ի առավոտվա դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվը հասել է 265-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով ևս 16-ով:

25 Март 2020 - 18:07 AMT
Трое контрактных военнослужащих ВС Армении прошли тестирование на наличие коронавируса, так как у члена семьи одного из военнослужащих подтверждено заражение. Об этом сообщила пресс-секретарь министра обороны Армении Шушан Степанян.
«Военнослужащие из одной и той же воинской части, не участвующей в боевых действиях. Согласно ранее разработанному плану, тесные контакты были изолированы в необходимых условиях, а остальные контакты – самоизолированы», – написала Степанян.
Она добавила, что военно-медицинские учреждения ВС РА оснащены необходимыми средствами, и медицинский персонал готов провести соответствующее лечение потенциальных пациентов, поступивших с новой коронавирусной инфекцией.