Մարտի 30-ին` ժամը 19:00-ի սահմաններում, ադրբեջանական կողմը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ Տավուշի մարզի Նոյեմբերյանի շրջանի հայկական դիրքերի ուղղությամբ, հայտնել է Պաշտպանության նախարարության խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Հայկական դիրքապահ ուժերի գործողությունների շնորհիվ հակառակորդը հետ է շպրտվել, կորուստների վերաբերյալ տեղեկությունները ճշտվում են: Հայկական կողմը կորուստներ չունի, գործողությունների հետևանքով թեթև վիրավորում է ստացել երկու զինծառայող»,- հայտնել է Ստեփանյանը:
Նա նշել է, որ հակառակորդը թիրախավորել է Բաղանիս և Ոսկեվան գյուղերը, ինչի հետևանքով վիրավորում է ստացել Ոսկեվանի բնակիչ մեկ երեխա, որը այդ պահին գտնվել է պատշգամբում:
Հայտնի է, որ երեխային տեղափոխել են Նոյեմբերյանի բժշկական կենտրոն, որտեղ վիրահատում են։
«Սահմանագոտում իրավիճակը կայունացնելու և ադրբեջանական զինված ուժերի, այս դեպքում՝ սահմանապահ ուժերի՝ պանդեմիայի պայմաններում ձեռնարկած անպատկառ գործողությունները սաստելու նպատակով ՀՀ զինված ուժերը դիմելու են իրավիճակին համարժեք գործողությունների, ինչի հետևանքների ամբողջ պատասխանատվությունը կրելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը»,- գրել է ՊՆ խոսնակը:

Azerbaijani troops attempted a subversive attack on Monday, March 30 evening, the Armenian Defense Ministry has said.
The Armenian military, however, managed to throw the rival back to their positions. Two Armenian troops were slightly injured in the process.
At the same time, the Azerbaijani armed forces opened fire towards two Armenian border villages, wounding a school-age child who was standing in the balcony at that moment. The child was immediately hospitalized and is currently undergoing surgery.
The Defense Ministry said the Armenian side will take retaliatory measures to stabilize the situation on the border and restrain the rival's troops, with all responsibility for the consequences resting with the Azerbaijani authorities.