Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է, որ ունենք ևս մեկ առողջացած պացիենտ: Այսպիսով առողջացածների թիվը դարձավ 31:
«Նաև մեկուսացումից դուրս է եկել 150 հոգի, որից 65-ը Իտալիայից հատուկ չվերթով ժամանած մեր քաղաքացիներն են»,- ասվում է գրառման մեջ։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր հերթին հայտնել էր, որ պացիենտներից մոտ 90 հոգի թոքաբորբ ունի, նրանցից 30-ի վիճակը ծանր է:
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Մարտի 31-ի առավոտվա դրությամբ ՀՀ-ում կորոնավիրուսով վարակման ընդհանուր 532 դեպք կա: Բուժվել է 30 հիվանդ, մահվան 3 դեպք կա:

31 Март 2020 - 12:08 AMT
В Армении еще один зараженный коронавирусом пациент выздоровел. Об этом сообщил министр здравоохранения Арсен Торосян.
Таким образом, общее число выздоровевших достигло 31. Из 499 активных кейсов у 90 – воспаление легких, 30 из них находятся в тяжелом состоянии.
По словам министра, из изоляции вышли 150 граждан, 65 из которых ранее вернулись из Италии спецрейсом.
В Армении, по состоянию на 31 марта, выявлено 532 случая коронавируса, трое скончались.
С 16 марта в Армении объявлено чрезвычайное положение, которое продлится до 14 апреля. С 25 марта вступили в силу новые ограничения на передвижения по стране – выходить на улицу можно с паспортом и бумагой, где записана цель передвижения. Эти ограничения 31 марта продлили как минимум на 10 дней.