29 Ապրիլ 2020 - 14:27 AMT
Դանիելյանի մտերիմներից Կոստանտին Տեր-Նակալյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ հայտնել է, թե ԱԺ փոխխոսնակը հարձակվել է փողոցում զբոսնող Դանիելյանի վրա։
ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը, իր հերթին, հայտնել է, որ Սիմոնյանը հարձակման է ենթարկվել։ Պատգամավորը գրառման մեկնաբանություններում նշել է, թե ծեծկռտուք է եղել։
«Մեզ բոլորիս պետք է սթափվել, այսպես շարունակել չի կարելի։ Ալենի հետ հեռախոսազրույց եմ ունեցել։ Պատահարի մասին հայտնել եմ ոստիկանապետ Արման Սարգսյանին»,- գրել է Բաբաջանյանը։
Ինքը՝ Սիմոնյանը «Ազատություն» ռադիոկայանին հայտնել է, որ Դանիելյանը սեռական բնույթի հայհոյանքներ է հնչեցրել, ինչից հետո ծեծկռտուք է սկսվել։
Սիմոնյանն ասել է, որ դրա հետևանքով, ամենայն հավանականությամբ, Դանիելյանի քիթն է վնասվել, իսկ իր՝ քիմքի հատվածը։
ԱԺ փոխխոսնակը հայտնել է, որ Դանիելյանի հետ ևս 2 հոգի են եղել, նրանք փորձել են ծեծկռտուքը դադարեցնել։ Նրա խոսքով` դիմել է ոստիկանություն։

29 Апрель 2020 - 16:40 AMT
В Армении произошла драка между вице-спикером Национального собрания Аленом Симоняном и оппозиционным активистом Артуром Даниеляном.
Один из приближенных Даниеляна Константин Тер-Накалян на своей странице в Facebook отметил, что Симонян напал на гуляющего на улице активиста. Тер-Накалян также опубликовал фотографию Даниеляна со следами крови на лице.
Депутат НС РА Арман Бабаджанян, в свою очередь, сообщил, что нападению подвергся Симонян. «Нам всем необходимо одуматься, так больше продолжаться не может. Я поговорил по телефону с Аленом. Об инциденте сообщил начальнику полиции Армении Арману Саркисяну», – отметил Бабаджанян.
В беседе с радио «Азатутюн» Симонян сообщил, что Артур Даниелян озвучил в его адрес ругательство, после чего началась потасовка, в результате которой, по словам вице-спикера, повреждена его челюсть и нос Даниеляна.
Симонян добавил, что с Даниеляном были еще 2 человека, которые пытались предотвратить драку. Вице-спикер обратился в полицию.