Առաջնագծում տեղադրվել է 225 գերժամանակակից տեսադիտարկման սարք, Ազգային ժողովում հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա հավելել է, որ արդյունաբերական հոսանք է ստացել 64 մարտական դիրք, մշտական ջուր է ստացել 134 մարտական դիրք, 35 մարտական դիրքում կահավորել է մոդուլային բաղնիք։
«Զինված ուժերն անցնում են նոր սննդակարգի: Ժամկետային զինծառայողների 74 տոկոսն արդեն սնվում է նոր սննդակարգով, մարտական դիրքերի 54 տոկոսը՝ նույնպես»,- ասել է վարչապետը։
Փաշինյանը հայտարարել է, որ մայիսի 8-ից ևս մեկ փուլ կմեկնարկի՝ նոր սննդակարգից օգտվող զինվորների թիվը կհասնի մոտ 90 տոկոսի:
Զինված ուժերում ներդրվել են արդիականացված ճաշարանային համալիրներ, վերազինված նոր սարքավորումներով և անհրաժեշտ գույքով, որտեղ զինծառայողներին մատուցվում է սնունդ, այդ թվում՝ դաշտային պայմաններում և մարտական հերթապահության դիրքերում:
Ծրագրի նպատակն է ապահովել սննդի բազմազանություն, որակ և անհրաժեշտ կալորիականություն՝ պահպանելով ՀՀ կառավարության 2015-ի որոշմամբ սահմանված ՊՆ համակարգի զինծառայողների պարենային ապահովության կարգը և չափաքանակները։

6 Май 2020 - 10:28 AMT
На армянской передовой было установлено 225 современных устройств видеонаблюдения. Об этом на заседании Национального собрания заявил 6 мая премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Он добавил, что 64 боевые позиции получили электричество, 134 боевые позиции – постоянную воду, а на 35 боевых позициях были оборудованы модульные ванные комнаты.
«Вооруженные силы переходят на новую систему питания. 74% военнослужащих-срочников уже питаются по новой системе, 54% боевых позиций также перешли на новую систему питания», – отметил премьер.
Он добавил, что 8 мая запланировано осуществить довольно ощутимый этап, после которого число солдат, которые перейдут на новую систему питания, достигнет около 90%.