14 Մայիս 2020 - 09:10 AMT
ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը և տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանն ինքնամեկուսացել են` երկու նախարարությունում կորոնավիրուսով վարակման դեպքեր կան։
Թորոսյանի ինքնամեկուսացման մասին լուրը հաստատել է ԱՆ խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը, փոխանցում է Aysor.am-ը։
«Նախարար Արսեն Թորոսյանն ինքնամեկուսացել է, թեստ է հանձնել, սպասում ենք պատասխանին», – ասել է նա։
Կառավարության նիստում ՏԿԵ նախարարի փոխարեն հարցը զեկուցել է փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը՝ հայտնելով, որ ՏԿԵ նախարությունում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքեր կան, Պապիկյանն ինքնամեկուսացած է։
ՀՀ-ում մարտի 16-ից հաստատված արտակարգ դրությունը երկարաձվել է մինչև հունիսի 13։ Հայաստանում մայիսի 14-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 3860-ի։ Կորոնավիրուսից մահացածների ընդհանուր թիվը 49 է, առողջացել է 1572 պացիենտ։

Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян и министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян самоизолировались из-за случаев коронавируса в обоих ведомствах.
Информацию о самоизоляции Торосяна подтвердила пресс-секретарь министерства Алина Никогосян, пишет Aysor.am.
«В министерстве также выявлены случаи коронавируса. Уточняется круг контактов, проводятся необходимые работы»,- отметила Никогосян.
По ее словам, министр Торосян самоизолировался, сдал тест, ждут ответа.
Вместо Папикяна на заседании правительства с докладом выступил вице-премьер Тигран Авинян, отметив, что министр самоизолировался.