23 Մայիս 2020 - 11:33 AMT
96-ամյա Սերյոժ Ստեփանյանը կորոնավիրուսից բուժվել ու դուրս է գրվել Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոնից:
ԲԿ-ից հայտնում են, որ Ստեփանյանը չի ունեցել այլ հիվանդություն:
«Շնորհակալ եմ ինձ առողջացնելու համար, 96 տարեկան մարդ եմ, բժիշկն ասաց` սիրտս 20 տարեկանի սիրտ է, բախտս բերեց, իմ ոտքով տուն եմ գնում»,- տուն գնալիս ասել է նա՝ հորդորելով բոլորին լինել ուշադիր ու զգույշ։
Հայաստանում մայիսի 23-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 6302-ի։ Վիրուսից մահացածների ընդհանուր թիվը 77 է, առողջացել է 2936 պացիենտ։ Ավելի վաղ ԱՆ-ից հայտնել էին, որ ՀՀ-ում կորոնավիրուս հաղթահարած ամենատարեց պացինետը 93 տարեկան է։

96-летний Сережа Степанян 23 мая выписался из Медицинского центра «Сурб Григор Лусаворич» в Ереване. Об этом на своей странице в Facebook сообщила пресс-секретарь медцентра Цовинар Хачатрян.
У Степаняна был подтвержден коронавирус, и он не страдал другими заболеваниями.
«Благодарен, что вы помогли мне выздороветь, мне 96 лет, но врачи сказали, что сердце у меня как у 20-летнего. Мне повезло, я самостоятельно ухожу домой. Пусть все будут здоровы, осторожны и внимательны, потому что взрослым сложно попадать в больницу», – сказал во время выписки из больницы 96-летний пациент.
В Армении число случаев коронавируса 23 мая достигло 6302, из которых активных кейсов – 3257. Выздоровели 2936 человек, скончались – 77, еще 32 пациента с коронавирусом умерли по иным причинам.