System of a Down ռոք-խմբի՝ 2020-ին ՀՀ-ում պլանավորված համերգը կարող է կայանալ հաջորդ տարի, հնարավոր է՝ տուրի ոչ բոլոր համերգները տեղի կունենան, հայտնել է խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանը։
Նա նշել է, որ հայաստանյան համերգը հավանաբար կկայանա ինչ-որ մի օր՝ հաջորդ ամռանը, եթե ամեն ինչ լավ ընթանա, քանի որ դեռ հայտնի չէ՝ ինչ ընթացք կունենա համավարակը։
Երաժիշտն արձագանքել է նաև հարցին, թե ինչու խումբը նոր երգեր չի ձայնագրում՝ նշելով, որ իր ու SOAD-ի մյուս անդամների համար այն յուրահատուկ է, և իրենք չենք կարող անել որևէ նոր բան, մինչև բոլորն իսկապես նույն ուղղությամբ չնայեն, նույն տեսլականն ու նպատակը չունենան։
«Մենք շարունակում ենք ընկերներ մնալ, շատ լավ հարաբերություններ ունենք, շրջագայությունների ենք գնում, ժամանակ ենք անցկացնում միասին»,- ասել է Սերժ Թանկյանը։

25 Май 2020 - 09:53 AMT
Концерт рок-группы System of a Down, запланированный в Армении на лето 2020 года, может состояться в следующем году. Об этом заявил солист группы Серж Танкян.
Он отметил, что армянский концерт, вероятно, состоится летом 2021 года, если все пойдет хорошо. Танкян также добавил, что возможно не все концерты тура состоятся.
Музыкант также ответил на вопрос, почему группа не записывает новые песни. Он заявил, что этот процесс уникален для него и других участников SOAD, и они не могут делать ничего нового, пока не смотрят в одном направлении, не имеют одинакового видения и целей.
«Мы продолжаем оставаться друзьями, у нас очень хорошие отношения, мы ездим в туры, проводим время вместе», – сказал Танкян.