Հայաստանում մայիսի 26-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 7402-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 289-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
671 թեստի պատասխանը բացասական էր, այսպիսով՝ անցկացվել է 960 թեստ։
Մահվան ելքով 4 դեպք է գրանցվել. բոլորը՝ կորոնավիրուսից։ Պացիենտները եղել են 85 (տղամարդ), 70 (կին), 83 (կին), 81 (կին) տարեկան և ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ: Վիրուսից մահացածների ընդհանուր թիվը 91 է, այլ պատճառով՝ 39։
Դուրս է գրվել ևս 75 մարդ։ Ընդհանուր առմամբ, առողջացել է 3220 պացիենտ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4052 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել 52,554 թեստավորում:
Ըստ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի՝ մայիսի 25-ի դրությամբ երկրում 250 ծանր, 48 ծայրահեղ ծանր հիվանդ կա։ 16 անձ միացված է արհեստական շնչառության սարքի։

26 Май 2020 - 07:02 AMT
В Армении 26 мая, по состоянию на 11:00, выявлено 289 новых случаев заражения коронавирусом. Об этом сообщает Национальный центр по контролю и профилактике заболеваний Минздрава РА.
Таким образом, число случаев заболевания в стране достигло 7402, из которых активных кейсов – 4052. Еще 75 пациентов вылечились, общее число выздоровевших составляет 3220.
От последствий вируса за сутки умерли 4 пациента. Всего летальных исходов 91 – от коронавируса, еще 39 – от других заболеваний.
За все время проведено более 52.5 тысяч тестов.
Министр здравоохранения республики Арсен Торосян ранее заявил, 250 больных Covid-19 находятся в тяжелом состоянии, еще 48 – в критическом.