4 Հունիս 2020 - 07:07 AMT
Հայաստանում հունիսի 4-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 11,221-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 697-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Ապաքինվել է ևս 14 մարդ։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 3468 է։ Փաստացի բուժվողները 7509-ն են։
Մահվան ևս 15 դեպք է գրանցվել, 6-ը՝ կորոնավիրուսից, 9-ը՝ այլ պատճառով: Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 176 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 68։
«Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 44 (կին), 90 (տղամարդ), 80 (կին), 79 (կին), 80 (տղամարդ), 66 (կին) տարեկան: Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ»,- նշել են ԱՆ-ից:
Ընդհանուր առմամբ, թեստավորվել է 63,459 անձ։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Հայաստանում համաճարակային վիճակն էլ ավելի է վատանում, հունիսի 4-ի դրությամբ 697 նոր դեպք է գրանցվել։ Նա կոչ է արել պահպանել կանոնները և հրապարակել խախտումների դեպքերը՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով բանկերին, Հայփոստին, տրանսպորտին, պետկառավարման մարմիններին։ Ըստ նրա՝ դա թույլ կտա պարզել խախտումներն ու պատախանատվության ենթարկել։

4 Июнь 2020 - 07:08 AMT
В Армении 4 июня, по состоянию на 11:00, выявлено 697 новых случаев заражения коронавирусом. Об этом сообщает Национальный центр по контролю и профилактике заболеваний Минздрава РА.
Таким образом, число случаев заболевания в стране достигло 11,221, из которых активных кейсов – 7509.
Еще 14 пациентов вылечились, общее число выздоровевших составляет 3468.
От последствий вируса за сутки умерло 6 человек, еще 9 – по иным причинам. Всего летальных исходов 176 – от коронавируса, еще 68 – от других заболеваний.
За все время проведено около 63.5 тысяч тестов.
Ранее 4 июня премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что уже есть случаи, когда больницы не успевают вовремя госпитализировать людей. Он подчеркнул, что в стране около 20-30 тысяч бессимптомных больных, не подозревающих о своем заражении, которые заражают других.