7 Հունիս 2020 - 07:04 AMT
Հայաստանում հունիսի 7-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 13,130-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով ռեկորդային 766-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Կորոնավիրուսից մահվան ևս 10 դեպք է գրանցվել. պացիենտները եղել են 75 (կին), 68 (տղամարդ), 66 (կին), 63 (կին), 63 (կին), 68 (տղամարդ), 52 (տղամարդ), 49 (տղամարդ), 81 (տղամարդ), 82 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Եվս 3 կորոնավիրուսով հիվանդ մահացել է այլ հիվանդություններից: Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 200 դեպք կա, այլ պատճառով 72 հիվանդ է մահացել։
Ապաքինվել է ևս 294 մարդ։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 4014 է։
Փաստացի բուժվողները 8844-ն են։
Ընդհանուր առմամբ, անցկացվել է է 69171 թեստ։
Հունիսի 6-ին հայտնի է դարձել, որ Հայաստանում 2 մարդ մահացել է ռեանիմացիայում տեղ չլինելու պատճառով։ Մոտ 200 հոսպիտալացման կարիք ունեցող հիվանդ չի տեղափոխվում հիվանդանոց՝ տեղ չլինելու պատճառով։

В Армении 7 июня, по состоянию на 11:00, выявлено 766 новых случаев заражения коронавирусом. Об этом сообщает Национальный центр по контролю и профилактике заболеваний Минздрава РА.
Это рекордное количество выявленных зараженных за сутки. Таким образом, число случаев заболевания в стране достигло 13130, из которых активных кейсов – 8844.
Еще 294 пациента вылечились, общее число выздоровевших составляет 4014.
От последствий вируса за сутки умерло 10 человек, еще трое больных коронавирусом скончались от иных болезней. Всего летальных исходов 200 – от коронавируса, 72 – от других заболеваний.
6 июня премьер-министр Армении Никол Пашинян сообщил о смерти двух пациентов, которых не перевели в реанимацию из-за нехватки мест. Около 200 пациентов не было госпитализировано из-за нехватки мест.