22 Հունվար 2009 - 15:09 AMT
Փետրվարի 6-ին Մոսկվայի Էստրադայի Պետական Թատրոնում կկայանա Ժան Թաթլյանի համերգը: 60-ականների մեծ քանակությամբ շլյագերների 66-ամյա հեղինակ եւ կատարողը, ինչպես եւ անցյալում, ծրագրում է երգել հին եւ սիրելի երգերը բացառապես «կենդանի» ձայնով, հաղորդում է Ռուսաստանի Հայերի Միության մամլո ծառայությունը:
Նախքան 1971թ. գաղթը Փարիզ Ժան Թաթլյանի երգերը հնչում էին բոլոր տներում, երիտասարդ երգահանն ու երգիչն իր նվագախմբի հետ միասին տարեկան մինչեւ 400 համերգ էր ունենում: Ֆրանսիա մեկնելուց հետո նրա երգերը ԽՍՀՄ-ում արգելվեցին, իսկ արխիվը ոչնչացվեց: Արտասահմանում նրա տաղանդը շատ արագ նկատեցին եւ ըստ արժանվույն գնահատեցին հայկական, գնչուական եւ ռուսական ազգային երգերի կատարման շնորհիվ:
Գալիք համերգին Ժան Թաթլյանն իր հին շլյագերների հետ մեկտեղ ծրագրում է երգեր կատարել ռուսերեն, հայերեն, ֆրանսերեն եւ եբրայերեն լեզուներով:

22 Январь 2009 - 15:09 AMT
6 февраля в Московском Государственном Театре Эстрады пройдет концерт Жана Татляна. 66-летний автор и исполнитель огромного количества шлягеров 60-х, как и в прошлом, планирует спеть старые и любимые песни исключительно «живьем», сообщает пресс-служба Союза Армян России.
До эмиграции в Париж в 1971-ом году песни Жана Татляна звучали во всех домах, в год молодой композитор и певец со своим оркестром давал до 400 концертов. После отъезда во Францию, в СССР его песни были запрещены, а архив уничтожен. За рубежом же его талант быстро был замечен и оценен по достоинству благодаря исполнениям армянских, цыганских и русских народных песен.
На предстоящем концерте Жан Татлян наряду со своими старыми шлягерами планирует исполнить песни на русском, армянском, французском и идиш.