30 Հունիս 2020 - 13:02 AMT
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Փաստորեն բարի մարդկանց ևս կորոնավիրուսը չի շրջանցում»։
Նա նաև հրապարակել է նախկինում իր արած հայտարարությունը, որտեղ հարցին, թե արդյոք չի վախենում վարակվելուց, նշում է, որ «բարի մարդկանց կորոնավիրուսը չի կպնում»: Դրանից կարելի է ենթադրել, որ Ծառուկյանի մոտ կորոնավիրուս է ախտորոշվել:
«Առողջություն բոլոր վարակակիրներին: Աստված պահապան մեզ բոլորիս»,- գրել է նա՝ մեկնաբանելով տեսանյութը:
Կորոնավիրուս է ախտորոշվել Ծառուկյանի որդու՝ Նվերի մոտ։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ վարակվածների թվում է նաև ԲՀԿ նախագահի խոսնակը՝ Իվետա Տոնոյանը, ինչպես նաև այլ ԲՀԿ-ականներ, մասնավորապես՝ Վահե Էնֆիաջյանը և Արման Աբովյանը։
ԲՀԿ խմբակցության բոլոր պատգամավորները մասնակցել են ի աջակցություն Ծառուկյանի կազմակերպված ցույցերին և սերտ շփում ունեցել նրա հետ։

30 Июнь 2020 - 13:03 AMT
У одного из богатейших людей Армении, главы партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна подтвердился коронавирус.
На своей странице в Facebook политик опубликовал видео, в котором он же ранее говорит свою известную фразу: «добрых людей коронавирус не коснется».
«Фактически добрых людей коронавирус тоже не обходит стороной. Здоровья всем инфицированным!» – приписал Царукян к публикации видео.
Информацию о заражении Царукяна подтвердил его адвокат Эмин Хачатрян, пишет Sputnik Армения.
Ранее стало известно, что коронавирус подтвердился у 3 депутатов партии Царукяна – Ваге Энфиаджяна, Иветы Тоноян и Армана Абовяна. Все они в последнее время принимали участие в заседаниях парламента, а также участвовали в недавних митингах в поддержку Царукяна.