8 Հուլիս 2020 - 08:33 AMT
Կորոնավիրուսի նոր օջախ է հայտնաբերվել Ստեփանակերտում, վարակակիր համարվող 2 քաղացու շփման շրջանակը պարզվում է, թեստավորման նպատակով կոնտակտավորներից նմուշառում է իրականացվում, տեղեկացնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
Եվս 3 նոր դեպք գրանցվել է նախկինում հաստատված օջախի կոնտակտավորների մոտ:
Ընդհանուր առմամբ, Ստեփանակերտում հաստատվել է կորոնավիրուսի 5 նոր դեպք, իսկ մինչև հուլիսի 8-ը հաստատված դեպքերը 141-ն են:
Եվս 1 մարդ հաղթահարել է վարակը և լքել մեկուսացման վայրը: Հուլիսի 9-ի դրությամբ մեկուսացված է՝ 91, հիվանդությունը փաստացի հաղթահարում է 29 քաղաքացի:
Քրոնիկ հիվանդություններ և երկկողմանի թոքաբորբ ունեցող պացիենտի առողջական վիճակը շարունակում է ծանր մնալ, 2 հիվանդի առողջական վիճակը միջին ծանրության է:

В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) выявлено еще 5 случаев заражения коронавирусом, новый очаг появился в Степанакерте. Об этом сообщил Информационный штаб Арцаха.
Проводится необходимая работа по выяснению круга контактировавших с 2 зараженными из этого очага. У контактировавших берутся образцы для проведения теста на коронавирус. Еще 3 случая коронавируса подтверждены у контактировавших с зараженными из подтвержденного ранее очага.
Общее число подтвержденных случаев в Арцахе составляет 141.
За сутки выздоровел и покинул место изоляции 1 человек, всего вылечились 112 человек, на лечении находятся 29 пациентов.
Состояние здоровья страдающего хроническими заболеваниями пациента с двусторонней пневмонией остается тяжелым. Состояние здоровья еще 2 пациентов медики оценивают как средней тяжести.