Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են LOGOS EXPO Center-ում 2009թ. մարտի 21-23-ը Եր-անում, Նկարիչների Միության ցուցասրահում կկայանա «ԻՆՏԵՐՊՐԻՆՏ: Պոլիգրաֆիա, Գովազդ, Դիզայն, Փաթեթավորում EXPO 2009» չորորդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսը: Ըստ LOGOS EXPO Center-ի, «ԻՆՏԵՐՊՐԻՆՏ: Պոլիգրաֆիա, Գովազդ, Դիզայն, Փաթեթավորում EXPO 2009» ցուցահանդեսը, դա հերթական քայլն է Հայաստանում այդ ոլորտի զարգացման համար պրոֆեսիոնալ ցուցահանդեսի կազմակերպման գործում: Ցուցահանդեսի հիմնական նպատակն է` ներգրավել բարձրակարգ արտադրողների – մասնագետների, խթանել նորարական գաղափարների առաջխաղացումը, արդյունավետ օգտագործել ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաները, պոլիգրաֆիայի, գովազդի, դիզայնի – փաթեթավորման բնագավառներում, բարելավել հրատարակչություններում դիզայնի որակը, ամրապնդել կապը արտադրողների – դիզայն-ստուդիաների միջ-»:
«Միջազգային մրցակցությունը այսօր բարձր պահանջներ է պարտադրում այն կազմակերպություններին – ընկերություններին, որոնք զբաղվում են պոլիգրաֆիայով – դիզայնով: Նման իրավիճակում մասնագետները արդիական ինֆորմացիայի – նոր գաղափարների ու փորձի փոխանակման կարիք ունեն: Արտասահմանյան արտադրողների ու մատակարարների մասնակցությունը հնարավորություն կտա տեղական կազմակերպություններին ծանոթանալու այս ոլորտի նորարական ձեռքբերումների – նոր տեխնոլոգիաների հետ: «ԻՆՏԵՐՊՐԻՆՏ: Պոլիգրաֆիա, Գովազդ, Դիզայն, Փաթեթավորում EXPO 2009» ցուցահանդեսը դա մասնագետների գործնական շփման համար արդյունավետ պլատֆորմա է, որտեղ հաստատվում է աճի առաջընթացը – ցուցադրվում են նորույթներ»,- LOGOS EXPO Center-ի հաղորդման մեջ:

С 21-го по 23-ое марта в Ереване в выставочном зале Союза Художников пройдет четвертая международная специализированная выставка ”ИНТЕРПРИНТ: Полиграфия. Реклама. Дизайн. Упаковка EXPO – 2009”.
Как сообщили PanARMENIAN.Net в компании LOGOS EXPO Center, выставка ”ИНТЕРПРИНТ. Полиграфия. Реклама. Дизайн. Упаковка EXPO – 2009” – “это очередной шаг в создании стимула для развития данной области в Армении. Цель выставки заключается в привлечении высококлассных производителей и специалистов; продвижении инновационных идей; эффективном использовании информационных технологий в области полиграфии, рекламы, дизайна; улучшении дизайнерских качеств изданий, а также укреплении связей между производителями и дизайн-студиями”.
“Международная конкуренция сегодня устанавливает высокие требования к компаниям и организациям в области полиграфии и дизайна. В этой ситуации специалисты нуждаются в актуальной информации и обмене новейшими идеями и опытом. Участие международных производителей и поставщиков предоставляет возможность многим местным компаниям ознакомиться с инновационными разработками и новыми технологиями этой деятельности”, – отмечается в сообщении LOGOS EXPO Center.