30 Հունվար 2009 - 18:06 AMT
Հունվարի 30- փետրվարի 5 Երեւանի «Ցիտադել» բիզնես-կենտրոնում բաց է «Թունավորում» կոչվող լուսանկարչական ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսը նվիրված է Հայաստանի բնապահպանական խնդիրներին, մասնավորապես, լեռնային մետաղաձուլական գործարաններից Արաքս, Մեղրի, Դեբեդ, Վոգչին գետերը թափվող ջրերի վնասակար ազդեցությանը:
Ցուցահանդեսի կազմակերպիչ «Էկոդար» հասարակական կազմակերպությունը ներկայացրել է չորս երիտասարդների աշխատանքներ, որոնք նպատակն է` հասարակությանն ու կառավարությանը ծանոթացնել շրջակա բնության վիճակի հետ. մոտ 20 թունավոր պահեստներ կան, որտեղ արտանետվում են մետաղավերամշակման հաստատությունների արգասիքները: Աշխատանքների մեջ ներկայացված են Թեղուտի անտառների լուսանկարները, որտեղ մինչ օրս շարունակվում է անտառահատումը:

30 Январь 2009 - 18:06 AMT
С 30 января по 5-е февраля в ереванском бизнес-центре «Цитадель» проходит фотовыставка под названием «Отравление». Выставка посвящена экологическим проблемам в Армении, в частности, пагубному влиянию сливания сточных вод с горно-металлургических фабрик в реки Аракс, Мегри, Дебед, Вогчин.
Организатор выставки – общественная организация «Экодар» представила работы четырех молодых фотографов с целью ознакомить общественность и правительство с состоянием природы вокруг примерно двадцати ядовитых хранилищ, куда сбрасываются отходы металлоперерабатывающих предприятий. Среди работ представлены и фотографии леса Тегута, где по сей день продолжается вырубка.