Փետրվարի 13-ին Հայաստանի Նկարիչների միության շենքում կկայանա «Art-Expo» ցուցահանդեսի բացումը: Ցուցահանդեսին ներկայացվելու է Հայաստանի մշակութային գործիչների գրեթե ողջ հավաքակազմը: Այցելուները հնարավորություն կստանան ծանոթանալու հայ նկարիչների աշխատանքների հետ, որոնք ստեղծվել են 2008թ., ինչպես նաեւ ծանոթանալու 2009թ. ծրագրվող համերգների, բեմադրությունների, ցուցահանդեսների եւ փառատոնների մեծամասնության հետ:
Ցուցահանդեսին ներկայացվելու են արվեստի բոլոր ժանրերում ստեղծագործող Հայաստանի մոտ 30 մշակութային գործիչների աշխատանքներ, որոնք համագտործակցում են պետական, մասնավոր եւ հասարակական կազմակերպությունների հետ:
«Art-Expo» ցուցահանդեսը, որը կտեւի մինչեւ փետրվարի 14-ը, կազմակերպվել է Հայաստանի Մշակույթի նախարարության եւ Ցուցահանդեսների կազմակերպման «Expomedia» կենտրոնի կողմից:

13-го февраля в здании Союза художников Армении пройдет открытие выставки “Art-Expo”. На выставке будет представлен почти весь цвет культурных деятелей Армении. Посетители получат возможность познакомиться с работами армянских художников, созданными в 2008 году, а также ознакомиться с большинством концертов, постановок, выставок и фестивалей, которые планируется провести в 2009 году.
На выставке будут представлены работы примерно 30 культурных деятелей Армении, работающих во всех жанрах искусства, сотрудничающих с государственными, частными и общественными организациями.
Выставка “Art-Expo”, которая продлится до 14-го февраля, организована Министерством культуры Армении и Центром проектирования выставок «Expomedia».