22 Սեպտեմբեր 2020 - 06:46 AMT
«Բարգավաճ Հայաստան», «Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն», «Հայրենիք» կուսակցությունները, «գնահատելով երկրում ստեղծված իրավիճակը, անխուսափելի համարելով նոր որակի և ազգային իշխանության ձևավորման հրամայականը», հոկտեմբերի 8-ին՝ ժամը 18։00-ին, Ազատության հրապարակում հրավիրում են համապետական հանրահավաք:
Կուսակցությունների համատեղ հայտարարության մեջ ասվում է, որ 2018թ. գարնանը համաժողովրդական շարժումը ստեղծեց երկրի զարգացման որակապես նոր հնարավորություններ, սակայն անցած ավելի քան երկու տարում հանրության սպասելիքները չեն արդարացել։
«Իշխանությունը ձախողել է ամենուրեք: Վտանգված է երկրի զարգացման հեռանկարը: Իշխող քաղաքական ուժը փաստել է մեր ազգային պետականությանն ուղղված մարտահրավերները դիմագրավելու անկարողությունը»,-ասվում է հայտարարության մեջ։

22 Сентябрь 2020 - 11:07 AMT
Армянские оппозиционные партии «Процветающая Армения», АРФ «Дашнакцутюн» и «Родина» проведут 8 октября общенациональный митинг на площади Свободы в Ереване. Об этом говорится 22 сентября в совместном заявлении трех партий.
Отмечается, что всенародное движение весной 2018 года создало качественно новые возможности для развития страны, но «за прошедшие более чем два года общественные ожидания не оправдались».
«Власти потерпели неудачи по всем вопросам. Под угрозой оказалась перспектива развития страны. Правящая политическая сила показала свою неспособность противостоять вызовам, стоящим перед государством», – заявили партии. Они указали на необходимость создания «народной власти нового качества».