13 Փետրվար 2009 - 11:19 AMT
Այսօր Հայաստանի նկարիչների միության շենքում տեղի ունեցավ «Art-Expo» ցուցահանդեսի բացումը, որին մասնակցում են 30 կազմակերպություններ, որ իրենց գործունեության արդյունքներն են ներկայացրել անցած 2008 թվականի համար: Ցուցահանդեսը թույլ է տալիս իմանալ բոլոր մշակութային միջոցառումների եւ դրանց կազմակերպիչների մասին, որ անց են կացվել 2008թ. եւ 2009 թվականին նախատեսվող ցուցահանդեսների, համերգների, թատերական ու կինոփառատոնների մասին: Ցուցահանդեսի մասնակիցների թվում կարելի է տեսնել «Ոսկե ծիրան» միջազգային կիոնփառատոնի, «21-ի հեռանկարներ» երաժշտական փառատոնի, Նարեկացի մշակութային կենտրոնի, հայկական արվեստի զարգացմանը նպաստող տարբեր հիմնադրամների եւ կինոստուդիաների տաղավարները:
«Art-Expo» ցուցահանդեսը կտեւի մինչեւ փետրվարի 14-ը: Կազմակերպիչներն են Հայաստանի մշակույթի նախարարությունն ու Ցուցահանդեսների նախագծման «Expomedia» կենտրոնը:

13 Февраль 2009 - 11:19 AMT
Сегодня в здании Союза художников Армении состоялось открытие выставки «Art-Expo», в которой участвуют более тридцати организаций, представивших результат своей деятельности за 2008 год. Выставка позволяет узнать обо всех культурных мероприятиях и их организаторах, которые были проведены в 2008 году, а также запланированных на 2009 год выставках, концертах, театральных и кинофестивалях. Среди участников выставки можно увидеть павильоны международного кинофестиваля «Золотой Абрикос», музыкального фестиваля «Перспективы XXI», культурного центра Нарекаци, различных фондов, способствующих развитию армянского искусства, и киностудий и другие.
«Art-Expo» продлится до 14-го февраля. Организаторы – Министерство культуры Армении и Центр проектирования выставок «Expomedia».