Սեպտեմբերի 29-ին՝ ժամը 17։45-ի դրությամբ, նախորդ 3 ժամվա ընթացքում հակառակորդը կորցրել է ևս 12 տանկ, մյուս կորուստների թիվը ճշտվում է, հայտարարել է պաշտպանության նախարարության խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Արցախյան ռազմաճակատի ամբողջ երկարությամբ ինտենսիվ մարտական գործողությունները շարունակվում են: Հակառակորդը զրահատանկային ստորաբաժանումների ներգրավմամբ ձեռնարկել է գրոհներ հյուսիսային և հյուսիս արևելյան ուղղություններով: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ մարտ են վարում՝ հուժկու հարվածներ հասցնելով հակառակորդի հարձակվող ստորաբաժանումներին»,- գրել է նա։
Սեպտեմբերի 29-ի կեսօրի դրությամբ Արցախում, ըստ լրացվող տվյալների, հայկական կողմի գործողությունների արդյունքում, հակառակորդը կորցրել էր 11 ԱԹՍ, այդ թվում նաև՝ հարվածային, 1 ինժեներական զրահատեխնիկա, 4 զրահափոխադրիչ 82Ա, 5 տանկ:

29 Сентябрь 2020 - 14:40 AMT
За последние 3 часа ВС Азербайджана потеряли 12 танков в ходе крупномасштабных военный действий в зоне карабахского конфликта. Об этом сообщила пресс-секретарь Минобороны РА Шушан Степанян.
«Интенсивные боевые действия по всей протяженности арцахского фронта продолжаются. Противник с привлечением бронетанковых подразделений предпринял атаки в северном и северо-восточном направлениях», – отметила Степанян.
Она добавила, что подразделения Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) успешно ведут бой, нанося удары по атакующим подразделениям противника.
«За прошедшие три часа противник потерял еще 12 танков. Уточняется число других потерь противника», – говорится в сообщении.
По состоянию на полдень 29 сентября сообщалось, что в результате последних действий армянских военнослужащих, противник потерял 11 БПЛА, в том числе ударный, 1 единицу инженерной бронетехники, 4 единицы БТР 82А, 5 танков.