1 Հոկտեմբեր 2020 - 06:22 AMT
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ հայկական դիվանագիտությունը խոշոր հաղթանակ տարավ։ Այդ մասին նա գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Վերջապես մեր դիվանագիտությունը խոշոր հաղթանակ տարավ։ Միջազգային հանրությունը հստակ արձանագրեց, որ ադրբեջանա-թուրքական տանդեմը Արցախի ու Հայաստանի դեմ կռվում է վարձկան-ահաբեկիչների օգնությամբ։
Այսպիսով՝ արցախյան առաջնագիծը դառնում է քաղաքակրթական առաջնագիծ։ Արցախը կռվում է միջազգային ահաբեկչության դեմ, որի թիրախները տարանջատված չեն աշխարհքաղաքական սահմաններով»,- ասվում է գրառման մեջ։
Վարչապետը հավելել է նաև, որ այդ ահաբեկչությունը հավասարաբար սպառնում է ԱՄՆ-ին ու Իրանին, Ռուսաստանին ու Ֆրանսիային և Արցախը, Հայաստանը, հայ ժողովուրդը կռվում են հանուն գլոբալ անվտանգության։

1 Октябрь 2020 - 07:01 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян назвал крупной победой армянской дипломатии фиксирование факта использования наемников и террористов со стороны Азербайджана и Турции в Карабахе.
«Таким образом, арцахская передовая становится цивилизационной передовой. Арцах сражается с международным терроризмом, чьи цели не разделяются политическими границами», – подчеркнул он.
Премьер отметил, что терроризм одинаково угрожает США и Ирану, Франции и России, и Арцах и Армения сражаются во имя глобальной безопасности.
В Азербайджан переброшены турецкие прокси из Сирии и Ливии. По данным армянской разведки и международных СМИ, они понесли потери во время боев в Карабахе
Читайте по теме: Переброшенный в Азербайджан наемник рассказал BBC о сборах, боях с армянами и жертвах