21 Հոկտեմբեր 2020 - 12:43 AMT
Հայաստանը զգում է Ռուսաստանի աջակցությունը որպես ՀՀ և հայ ժողովրդի ռազմավարական դաշնակից, հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ռուսաստանի հետ կա մշտական հաղորդակցություն, մենք հնարավորինս ամենաբարձր ու արդյունավետ կերպով փոխգործակցել և փոխգործակցում ենք իրավիճակից լուծում գտնելու համար»,- հայտարարել է Փաշինյանը
Փաշինյանի խոսքով՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ և ՀՀ ռազմավարական գործընկեր ՌԴ-ն մինչ օրս առավելագույնն է արել և ինքը համոզված է` սրանից հետո էլ կանի առավելագույնը։
«Այս իրավիճակում մեր անելիքը մինչև վերջ ու անմնացորդ, անսասան պայքարելն է մեր ժողովրդի իրավունքների համար։ Անկախ նրանից, թե ինչ տեղի կունենա, պետք է պայքարել մեր ժողովրդի իրավունքների համար։ Այսօր, «պայքարել մեր ժողովրդի իրավունքների համար» նշանակում է, առաջին հերթին զենք վերցնել և նվիրվել հայրենիքի իրավունքի պաշտպանության գործին»,- ասել է նա։
Վարչապետը նշել է, որ, ըստ էության, Ադրբեջանն այժմ ասում է, որ որևէ այլ բանի, բացի Ղարաբաղի կապիտուլյացիան, համաձայն չէ։

21 Октябрь 2020 - 13:12 AMT
Армения чувствует поддержку России как стратегического партнера РА и армянского народа. Об этом заявил 21 октября премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Он высоко оценил поддержку РФ.
«Существуют постоянные контакты между нашими странами. Мы максимально эффективно сотрудничали и сотрудничаем для решения (карабахского – ред.) вопроса, в том числе с учетом того, что Россия является сопредседателем МГ ОБСЕ и стратегическим партнером Армении», – заявил Пашинян.
По его словам, Россия делала максимально возможное и будет делать дальше для решения карабахского конфликта.
«В этой ситуации все, что нам нужно делать, это бороться до конца за права нашего народа. Что бы ни случилось, мы должны бороться за права нашего народа», – отметил премьер.