Հայաստանում կորոնավիրուսի կրկնավարակի 343 դեպք է գրանցվել։ Այդ մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։
Նա նշել է, որ այդ դեպքերում սկզբում եղել են դրական թեստեր, բուժվել են, ապա մեկ ամիս ընդմիջումից հետո դարձյալ թեստ են վերցրել, դարձյալ պատասխանը դրական է եղել, գրում է Aysor.am-ը։
ԱԺ-ում 2021թ․ պետբյուջեի քննարկման ժամանակ նախարարը տեղեկացրել էր, որ Covid-19-ով 113 հիվանդի վիճակը ծանր է, 861 անձ հոսպիտալացման է սպասում։ Նրանց մի մասը գտնվում է այլ բժշկական կենտրոններում և սպասում տեղափոխման, սակայն մեծ մասը տանն է:
Ավելի վաղ առողջապահության նախարարությունը հայտարարել էր, որ պատերազմական իրավիճակում առավել կարևոր է դառնում զգոն լինելը և հակահամաճարակային կանոններին հետևելը, քանի որ կորոնավիրուսի դեպքերի աճն ավելի է ծանրաբեռնում պատերազմի պայմաններում գործող առողջապահական համակարգը։

9 Ноябрь 2020 - 12:41 AMT
В Армении зарегистрировано 343 случая рецидива коронавируса. Об этом заявил министр здравоохранения РА Арсен Торосян в беседе с журналистами.
Он отметил, что в указанных случаях сначала у пациентов были положительные результаты тестов на коронавирус, их лечили, затем после месячного перерыва пациенты сдавали еще один тест, и ответ снова был положительным, пишет Aysor.am.
Министр сообщил, что к 9 ноября состояние 113 больных коронавирусом оценивается как тяжелое, 861 человек ожидает госпитализации.
Некоторые из них находятся в других медицинских центрах и ожидают перевода, но большинство находятся дома.
Число случаев заболевания в Армении достигло 107,466, а число активных кейсов возросло до 40,569. Общее число выздоровевших составляет 64,910. За все время от последствий коронавируса в стране умерли 1580 человек, еще 407 – от других заболеваний.