Վերաքննիչ դատարանը որոշել է 25 միլիոն դրամ գրավի դիմաց ազատ արձակել երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբորորդուն՝ Նարեկ Սարգսյանին, փոխանցում է Factor.am-ը։
Նրա պաշտպան Կարեն Մեժլումյանը հայտնել էր, որ իրենք նոյեմբերի 12-ին ներկայացրել են միջնորդություն 20 մլն դրամ գրավի դիմաց ազատ արձակելու վերաբերյալ, բայց դատարանը որոշել է 25 մլն դրամ գրավ սահմանել։
Նարեկ Սարգսյանը մեղադրվում է ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելու, իրացնելու, պահելու, փոխադրելու կամ կրելու և թմրամիջոցների, հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի ապօրինի շրջանառությունն իրացնելու, պատրաստելու նպատակով կամ դրանք ապօրինի իրացնելու հատկանիշներով։ Նա 2018 թվականի հուլիսից հետախուզվում էր, որից հետո հայտնաբերվել էր Չեխիայում՝ Ֆրանկլին Գոնսալես անվամբ. 2019-ին դեկտեմբերին Սագսյանն արտահանձնվեց Հայաստանին։

Апелляционный суд Армении 13 ноября удовлетворил ходатайство адвокатов и освободил из-под ареста племянника бывшего президента Армении Сержа Саргсяна Нарека Саргсяна. Об этом сообщил его адвокат Карен Межлумян.
Саргсян освобожден под залог в размере 25 млн драмов ($50,000), пишет Factor.am.
12 ноября защитники Саргсяна подали ходатайство о его освобождении под залог в размере 20 млн драмов, но суд постановил установить залог в размере 25 млн драмов.
Нарек Саргсян – сын брата Сержа Саргсяна Александра, обвиняется в похищении человека, незаконном обороте оружия, боеприпасов и наркотиков, хищении картин известного художника Мартироса Сарьяна.
Различные подразделения Полиции, а также Национальное центральное бюро Интерпола в Армении при сотрудничестве с правоохранительными структурами ряда европейских стран и Интерполом в результате масштабных оперативно-розыскных работ обнаружили Нарека Саргсяна 6 декабря 2018 года в Праге, он находился в международном розыске. Саргсян предъявил фальшивый паспорт гражданина Гватемалы на имя Франклина Гонсалеса.