Հայաստանյան ընդդիմադիր 16 կուսակցությունը կրկին բողոքի ակցիա են իրականցնում Ազատության հրապարակում՝ պահանջելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը, փոխանցում է Para Tv-ն։
Ըստ ընդդիմադիրների՝ պատերազմի դադարեցման նոյեմբերի 10-ին ստորգրված փաստաթղթի որոշ դրույթներ պետք է վերանայվեն։
Ցուցարարները «Նիկոլ՝ դավաճան» են վանկարկում ու պահել են «Հող հանձնող», «Դավաճան» գրություններով պաստառներ։
Ակցիայի սկզբից մի քանի րոպե անց ոստիկանները պահանջել են դադարեցնել այն։ Որոշ հատվածներում քաշքշուկ է սկսվել:
Նոյեմբերի 11-ից ՀՀ-ում ցույցեր են ընթանում՝ ընդդեմ նոյեմբերի 10-ին պատերազմի դադարեցման համաձայնագրի։ Ավելի վաղ բերման էին ենթրակվել ու բաց թողնվել մի քանի գործիչ՝ այդ թովւմ ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։

13 Ноябрь 2020 - 15:32 AMT
В Ереване третий день подряд проходят митинги 16 оппозиционных партий против заявления по Карабаху, подписанного 10 ноября премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентами России и Азербайджана Владимиром Путиным и Ильхамом Алиевым.
Участники митинга требуют отставки премьера Армении Никола Пашиняна и пересмотра соглашения по Карабаху.
По мнению оппозиции, некоторые положения подписанного 10 ноября документа о прекращении огня в Карабахе должны быть пересмотрены.
Полиция разгоняла митинги 11 и 12 ноября и задержала участников и организаторов, так как проведение митингов в Армении запрещено из-за военного положения в стране.