ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Գոռ Գևորգյանը հայտարարել է, որ դուրս է գալիս խմբակցությունից և կշարունակի գործունեությունը որպես անկախ պատգամավոր։ Այդ մասին նա տեղեկացրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Հայաստանի և Արցախի առջև ծառացած խնդիրների ինստիտուցիոնալ լուծումներին կարելի է հասնել միայն համազգային համախմբման, ներքաղաքական կայունության և ՀՀ Սահմանդրությանն անվերապահորեն հետևելով: Այս օրերին փորձել եմ ջանքերս ուղղել գործընկերներիս հետ երկխոսելու, ստեղծված իրավիճակը սթափ գնահատելու և մեր Պետության համար առավել արդյունավետ լուծումներ գտնելու գործին:
Այս շրջանում ակնհայտ դարձած որոշակի իրողությունների, մեր Պետության առջև ծառացած մի շարք առանցքային և խնդրահարույց հարցերի շուրջ առկա սկզբունքային տարաձայնություններից ելնելով` որոշում եմ կայացրել դուրս գալ «Իմ քայլ»-ը խմբակցությունից` որպես անկախ պատգամավոր շարունակելով ընտրողներիս առջև ստանձնած պարտավորություններիս կատարումը»,- ասվում է գրառման մեջ:
Պատգամավորը նշել է, որ այսուհետ ևս շարունակելու է ծառայել հայրենիքին:
«Կիսում եմ ժողովրդիս ցավն ու վիշտը, խոնարհումս բոլոր նահատակների շիրիմներին, հերոս մարտիկներին և Հայոց բանակին»,-ասվում է գրառման մեջ:
Ավելի վաղ խմբակցությունից հեռանալու մասին հայտարարել էր «Իմ քայլի» պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը։ Այժմ նա անկախ պատգամավոր է։

Депутат армянской парламентской правящей фракции «Мой шаг» Гор Геворкян решил выйти из фракции и продолжать работу в парламенте в качестве независимого депутата. Об этом он сообщил на своей странице в Facebook.
«Исходя из определенных реалий, ставших очевидными в этот период, из принципиальных разногласий по ряду ключевых и проблемных вопросов, стоящих перед нашим государством, я принял решение выйти из фракции «Мой шаг» и в качестве независимого депутата продолжать выполнение своих обязательств перед избирателями», – отметил Геворкян.
Депутат добавил, что для него национальная солидарность и единство, внутриполитическая стабильность являются неоспоримыми приоритетами.
Ранее о выходе из фракции «Мой шаг» заявили депутаты Вардан Атабекян и Тагуи Товмасян, а Гаяне Абрамян сложила депутатский мандат.