2 Դեկտեմբեր 2020 - 13:42 AMT
Ռազմական դրությամբ պայմանավորված որոշ սահմանափակումներ կչեղարկվեն։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է վարչապետի աշխատակզմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը։
«Քիչ անց կհրապարակվի ՀՀ կառավարության 2020թ. դեկտեմբերի 2-ի թիվ 1917-Ն որոշումը, որով այլևս վերացվում են 2020թ. սեպտեմբերի 27-ից Հանրապետությունում հայտարարված ռազմական դրության շրջանակներում կիրառված հավաքների և գործադուլների կազմակերպման, անցկացման և դրանց մասնակցելու արգելքը, ՀՀ տարածք մուտքի և ելքի հատուկ ռեժիմը և հրապարակումների, հաղորդումների իրականացման սահմանափակումներն ամբողջությամբ»,-ասվում է գրառման մեջ:
Արցախում զինադադարի մասին եռակողմ հայտարարությունից հետո Հայաստանում ցույցեր և անհնազանդության ակցիաներ են անցկացվում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով։ Մասնակիցներն ամեն օր բերման են ենթարկվում, կան հարուցված քրգործեր։

2 Декабрь 2020 - 14:01 AMT
В Армении снимут ряд ограничений и запретов, введенных в стране из-за военного положения, установленного в связи с агрессией Азербайджана против Нагорного Карабаха. Об этом сообщил руководитель аппарата премьер-министра Армении Эдуард Агаджанян.
«В скором времени будет опубликовано решение правительства Армении от 2 декабря 2020 года, которым снимаются введенные с 27 сентября 2020 года в рамках объявленного в РА военного положения запреты на организацию, проведение собраний и забастовок, участие в них, спецрежим на въезд и выезд из страны, ограничения на публикации и передачи – полностью», – сообщил Агаджанян.
Несмотря на ограничения, с 10 ноября в стране проходят митинги с требованием отставки премьер-министра Никола Пашиняна и пересмотром соглашения вокруг Карабаха. Участников акций протеста задерживает полиция, а организаторов неоднократно приглашали в Службу национальной безопасности.