21 Դեկտեմբեր 2020 - 08:38 AMT
Թշնամու վերահսկողության տակ անցած տարածքում 70 օր անհայտության մեջ մնացած և վերադարձած ժամկետային 6 զինծառայողն ուղեկցվել են Հանրապետական բժշկական կենտրոն: Նրանք դեռևս կմնան բժիշկների հսկողության տակ, զինվորները բուժզննման կարիք ունեն:
Տղաներին իրենց ծնողների հետ բուժկետրոն են ուղեկցել Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը և արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրեն գեներալ-մայոր Կարեն Սարգսյանը։
Դեկտեմբերի 20-ին հայտնի դարձավ, որ 70 օր անհետ կորած համարվող 6 զինծառայող հետ է վերադարձել հայրենիք։

Шесть армянских военнослужащих, обнаруженных 20 декабря в перешедших под контроль Азербайджана районах Карабаха, были доставлены в Республиканский медицинский центр Армении.
Обнаруженные спустя 70 дней солдаты-срочники пока будут находиться под наблюдением врачей, так как нуждаются в медицинском обследовании.
В медицинский центр парней сопровождали родители, президент Арцаха Араик Арутюнян и директор Государственной службы по чрезвычайным ситуациям НКР генерал-майор Карен Саркисян.
За все время поисковых работ эти срочники стали первыми обнаруженными живыми военнослужащими. В ноябре армянская сторона обнаружила живым одного полицейского.