Հայաստան վերադարձած 4 գերու հետ երկիր է տեղափոխվել նաև մեկ դի, ասել է փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի խորհրդական Վահան Հունանյանը, փոխանցում է Aysor.am-ը։
Նա այլ մարամասներ չի հայտնել՝ նշելով, որ կոնկրետ տեղեկություն չկա` մահացածը զինվորական է, թե քաղաքացիական։
Հունվարի 28-ին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հայտնել էր, որ Ռուսաստանի և Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ 4 հայ գերի վերադարձել են Հայաստան: ՌԴ պաշտպանության նախարարությունն էլ տեղեկացրել էր, որ Հայաստանը երկու գերի է վերադարձրել Ադրբեջանին։

29 Декабрь 2020 - 13:57 AMT
При посредничестве России и Международного комитета Красного Креста (МККК) 28 декабря в Армению вместе с 4 пленными из Азербайджано было доставлено одно тело. Об этом заявил советник вице-премьера РА Тиграна Авиняна Ваан Унанян, пишет Aysor.am.
Было ли это тело военнослужащего или гражданского лица, Унанян не уточнил. Он отметил, что другой информацией на щтот счет пока не располагает.
28 декабря Авинян сообщил, что пленные сейчас находятся под наблюдением врачей и получат необходимую медицинскую и морально-психологическую помощь. Процесс обмена пленными продолжится.
Ранее в Армению из Азербайджана вернулись 45 пленных. Армения в свою очередь передала Азербайджану 12 пленных.