Հունվարի 11-ին և 12-ի առավոտյան Հայաստանի պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով պահպանվել է կայուն օպերատիվ իրավիճակ, հաղորդում են Պաշտպանության նախարարությունից։
Ազգային անվտանգության ծառայությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող հատվածներում, մասնավորապես, Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում, սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
ՀՀ զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով:
Հունվարի 11-ին Մոսկվայում հանդիպել են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։ Եռակողմ հանդիպմանը ստորագրվել է տարածաշրջանում տրանսպորտային ապաշրջափակման մասին համաձայնագիր։

11 января и утром 12 января по всей протяженности армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы РА сохранялась стабильная оперативная обстановка. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Согласно полученной из Службы национальной безопасности (СНБ) РА информации, приграничных инцидентов в зонах ответственности пограничных войск СНБ, в частности на участке Воротан-Давид-Бек межгосударственной автодороги Горис-Капан, не зарегистрировано.
Отмечается, что подразделения ВС РА и пограничных войск СНБ контролируют приграничную обстановку на всей протяженности границы.
После прекращения войны в Карабахе протяженность армяно-азербайджанской линии соприкосновения увеличилась. Ряд армянских населенных пунктов стали приграничными.