Արևելյան գործընկերության խորհրդարանական վեհաժողովում՝ «Եվրանեսթում», Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար կնշանակվի Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վիկտոր Ենգիբարյանը։
Նա կփոխարինի պատգամավորական մանդատը վայր դրած Գայանե Աբրահամյանին: Այս մասին հարցն ընդգրկված է ԱԺ խորհրդի փետրվարի 8-ի նիստի օրակարգում:
Նույն որոշմամբ` պատվիրակության անդամ, «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Կորյուն Մկրտչյանին կփոխարինի նույն խմբակցության պատգամավոր Մարիա Կարապետյանը:
Գայանե Աբրահամյանի պատգամավորական լիազորությունները դադարեցվել են 2020-ի նոյեմբերի 24-ին: «Իմ քայլը» խմբակցությունը նոյեմբերի 10-ից հետո լքել են Վարդան Աթաբեկյանը, Գոռ Գևորգյանը, Թագուհի Թովմասյանը, Աննա Գրիգորյանը, Սոֆյա Հովսեփյանը։

Главой армянской делегации в Парламентской ассамблее Восточного партнерства «Евронест» будет назначен депутат Национального собрания РА от правящей фракции «Мой шаг» Виктор Енгибарян. Этот вопрос включен в повестку заседания совета НС Армении 8 февраля.
Енгибарян заменит Гаяне Абраамян, сложившую свой депутатский мандат.
А члена делегации, члена фракции «Мой шаг» Корюна Мкртчяна заменит депутат того же блока Мария Карапетян.
Срок полномочий Абраамян истек 24 ноября 2020 года. Вардан Атабекян, Гор Геворгян, Тагуи Товмасян, Анна Григорян, Софья Овсепян покинули фракцию «Мой шаг» после 10 ноября – заключения соглашения о прекращении огня в Нагорном Карабахе.