2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ից մինչև 2021 թվականի փետրվարի 13-ը ներառյալ կատարվել է 3577 դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն, Aysor.am-ի հարցմանն ի պատասխան տեղեկացրել են առողջապահության նախարարությունից։
Նախարարությունից PanARMENIAN.Net-ին հայտնեցին, որ փետրվարի 13-ի դրությամբ, նրանցից 428 փորձանմուշ գտնվել է ԴՆԹ փորձաքննության փուլում։
Փետրվարի 16-ի դրությամբ, ըստ Արցախի պաշտպանության բանակի հրապարակած ցուցակների՝ հայկական կողմի զոհերի թիվը 2364 է։
Փետրվարի 17-ի դրությամբ՝ Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը հայտնաբերել է 1485 զոհված զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց աճյուն։
Ավելի վաղ Ազգային ժողովում փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հայտարարել էր, որ հայկական կողմի զոհերի թիվը 4000-ը չի անցնելու։

С 27 сентября 2020 года по 13 февраля 2021 года тела 3577 погибших в ходе войны в Нагорном Карабахе прошли судебно-медицинскую экспертизу, пишет Aysor.am со ссылкой на министерство здравоохранения Армении.
Отмечается, что по состоянию на 13 февраля 428 образцов находятся в стадии прохождения ДНК-экспертизы.
При этом в списки погибших, публикуемых министерством обороны Нагорного Карабаха, пока внесены имена 2364 человек.
А Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Нагорного Карабаха в период с 13 ноября по 17 февраля в ходе поисковых работ нашла тела 1485 погибших.
Ранее вице-премьер Армении Тигран Авинян заявлял, что число погибших в карабахской войне не превысит 4000.