19 Փետրվար 2021 - 08:12 AMT
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը կգործուղվի ՌԴ՝ գործարար շրջանակների հետ հանդիպելու և գործակցության հարցեր քննարկելու:
Նրան կուղեկցի հանձնակատարի գրասենյակի ծրագրերի իրականացման և մշտադիտարկման վարչության պետ Լիանա Սիմոնյանը։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ստորագրել է համապատասխան որոշումը։
Գործուղումը կտևի փետրվարի 24-ից մինչև մարտի 7-ը ներառյալ. Մոսկվա՝ փետրվարի 24-ից մինչև մարտի 3-ը, Տյումեն` մարտի 3-4-ը, Չելյաբինսկ՝ մարտի 4-5-ը, Եկատերինբուրգ՝ մարտի 5-7-ը:
Նրանք կգործուղվեն հետպատերազմյան շրջանում ՌԴ հայկական համայնքային կառույցների ներկայացուցիչների, գործարար շրջանակների, մշակույթի գործիչների, լրագրողների հետ հանդիպելու և հետագա համագործակցության ուղիները քննարկելու նպատակով:
Գործուղման ավարտից հետո եռօրյա ժամկետում դրա արդյունքների մասին հաշվետվություն պետք է ներկայացվի վարչապետի աշխատակազմ:

19 Февраль 2021 - 09:37 AMT
Главный уполномоченный по делам диаспоры Армении Заре Синанян и начальник управления мониторинга и реализации программ аппарата Главного уполномоченного по делам диаспоры Лиана Симонян отправятся в Россию. Соответствующее решение 18 февраля подписал премьер-министр РА Никол Пашинян.
Делегация будет находиться в России с 24 февраля по 7 марта: в Москве – с 24 февраля по 3 марта, в Тюмени – 3-4 марта, в Челябинске – 4-5 марта, в Екатеринбурге – с 5 по 7 марта включительно.
Отмечается, что цель командировки – обсуждение вопросов сотрудничества с представителями действующих в России армянских структур, деловых кругов и журналистов.