Իշխանության հարցն ԱԺ-ում է լուծվելու, խորհրդարանի մոտ հայտարարել է Հայրենիքի փրկության շարժման վարչապետի միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը՝ հավելելով նաև, որ իրենց շտաբն այնտեղ է:
Նա հանրահավաքի մասնակիցներին կոչ է արել Բաղրամյան պողոտան երկու կողմից փակել բարիկադներով և պատրաստ լինեն գիշերն այդտեղ մնալուն:
«Կմնանք, թող գա, թելադրենք՝ ինչ պահանջներ ունենք, ոնց պետք է հեռանա»,- հայտարարել է նա՝ հավելելով, թե պահը բաց թողնելը նշանակում է հայրենիքը կորցնել:
Հանրահավաքի մասնակիցներին նախաձեռնողները տեղեկացրել են, որ ավելի ուշ վրաններ ու վառարաններ կբերվեն: Հայրենիքի փրկության շարժման համակարգող Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարել է, որ խորհրդարանը շրջափակված է:
44-օրյա պատերազմից հետ Հայաստանում ընդդիմությունը և փետրվարի 25-ին նաև Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբը պահանջում են վարչապետի հրաժարականը: Փաշինյանն իր աջակիցներին հրավիրել է Հանրապետության հրապարակ, ԳՇ գործողությունը որակել՝ ռազմական հեղաշրջման փորձ: Արդեն Հրապարակում վարչապետն ասել է, որ ինքն իշխանության է եկել ժողովրդի միջոցով, ու ժողովուրդն էլ իրեն կարող է հեռացնել:

Armenia's opposition on Thursday, February 25 marched to the country's National Assembly and decided to use the area as their "headquarters" from now on.
Opposition leader Vazgen Manukyan urged his supporters to barricade the street from both sides and get ready for spending the night outdoors.
"We are staying. Let him (Prime Minister Nikol Pashinyan – Ed.) come here, we'll dictate our demands and show him the way out," Manukyan said/
The rally-goers were later informed that tents and heaters will be installed soon to make the street more accommodating.
The country is facing a serious political crisis after the top military brass demanded Pashinyan's resignation. The PM, however, claims he had already dismissed the chief of the Army General Staff. The parliamentary opposition has already weighed in on the matter, urging against bloodshed and calling for a peaceful transition of power.