Մարտի 7-ին Հայաստանի Նկարիչների միությունում կբացվի Հայաստանի գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսում կներկայացվեն վերջին տարիներին Աղվան Հովսեփյանի ստեղծած յուղանկարներն ու լուսանկարները:
Աղվան Հովսեփյանը ծնվել է 1953թ. հունվարի 7-ին Երեւանում: 1974թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի իրավաբանական բաժինը: Մասնագիտական գործունեությունը սկսել է 1974թ., որպես քննիչ աշխատելով Կարելիայի Ինքնավար Հանրապետության Սեգեժի շրջանում: 1998-1999թթ.եղել է Հայաստանի գլխավոր դատախազը, 1999-2004թթ. զբաղեցրել է ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալի պաշտոնը: 2004 թվականին ՀՀ նախագահի հրամանագրով նա նշանակվել է Հայաստանի գլխավոր դատախազ:

7 марта в Союзе художников Армении откроется выставка работ генерального прокурора Армении Агвана Овсепяна. На выставке будут представлены масляные картины и фотографии, созданные Агваном Овсепяном за последние несколько лет.
Агван Овсепян родился 7 января 1953г., в Ереване. В 1974 году окончил юридический факультет Ереванского государственного университета. Профессиональную деятельность начал в 1974г. работая следователем в прокуратуре Сегежского района Карельской Автономной Республики. В 1998-1999гг. – генеральный прокурор Армении. 1999-2004гг. – заместитель генерального прокурора РА. В 2004 года указом президента РА назначен генеральным прокурором Армении.