19 Մարտ 2021 - 11:09 AMT
Մինչև արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար լինելու է գործող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, հայտարարել է Ազգային ժողովի փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանը։
«Փաշինյանը լինելու է ժամանակավոր պաշտոնակատար, այլ սցենար չի քննարկվել»,- ասել է նա, փոխանցում է Sputnik Armenia-ն։
Սիմոնյանի կարծիքով` առաջիկա ընտրություններում իշխանական ուժի հաղթելու շանսերը բարձր են։
«Բնական է` մեր վարկանիշը նվազել է, բայց քարոզարշավի ժամանակ մենք կներկայացնենք, թե ինչու մարդիկ պետք է մեզ ընտրեն։ Իհարկե, կան հիասթափություններ, մարդիկ կան, որ բարկացած են մեզ վրա, բայց վստահ եմ, որ մենք ենք հաղթելու»,- հայտարարել է Սիմոնյանը։
Նա չի բացառել նաև ընտրություններից առաջ նոր ընտրական օրենսգրքի ընդունումը։
Մարտի 18-ին, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ համաձայնության է եկել «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունների հետ հունիսի 20-ին արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման վերաբերյալ։

Премьер Армении Никол Пашинян до проведения в республике внеочередных парламентских выборов 20 июня останется исполняющим обязанности премьер-министра. Об этом заявил вице-спикер парламента Армении Ален Симонян.
«Другой вариант не обсуждался. Да, до выборов Пашинян останется временным исполняющим обязанности премьер-министра», – сказал Симонян, пишет Aysor.am.
18 марта заявил Никол Пашинян по итогам встречи с лидером оппозиционной парламентской фракции «Процветающая Армения» Гагиком Царукяном заявил, что 20 июня в Армении состоятся внеочередные парламентские выборы. Согласие на проведение выборов дали все парламентские силы.