Ոստիկանության ՊՊԾ գնդի քաղաքային ու մարզային վարչությունների աշխատակիցների աշխատավարձերը կբարձրանան։ Որոշումը կայացվել է կառավարության նիստում, չզեկուցվող նախագծով։
Դրա համաձայն` ՊՊԾ դասակների նոր ընդունվող՝ մինչև 5 տարի աշխատանքային կամ զինծառայության ստաժով շարային կրտսեր տեսուչների աշխատավարձը ներկայիս 190,552 դրամից կդառնա 320,000 դրամ՝ 68.8%-ով ավելի, տեղեկացնում է Factor.am-ը։
Ոստիկանության լեյտենանտի կոչումով, 2-5 տարվա զինծառայության ստաժով պարեկի ամսական աշխատավարձը նախատեսվում է սահմանել ամսական 402,181 դրամ՝ ներկայիս 198,565 դրամի փոխարեն՝ 97.5%-ով ավելի և այլն։

Решением правительства Армении повысятся зарплаты служащих полка ППС и городских и областных Управлений полиции. В некоторых случаях речь идет об увеличении зарплаты почти вдвое.
Так, согласно проекту, зарплата строевых младших инспекторов со стажем службы или трудового стажа до 5 лет увеличится на 68.8% – с нынешних 190,552 драмов до 320,000 драмов.
Месячная зарплата служащих полка ППС со званием лейтенанта полиции и со стажем службы 2-5 лет поднимется на 97.5% – с нынешних 198,565 драмов до 402,181 драма.
Повышение зарплат запланировано с 1 апреля.
Проект разработан полицией Армении. Авторы ожидают, что увеличение зарплат будет способствовать предотвращению преступлений, усилению чувства защищенности граждан, повышению уровня общественного доверия к полиции.