9 Մարտ 2009 - 17:21 AMT
Մայիսի 9-ին Լոնդոնի «Հայաշեն» Հայկական տեղեկատվական կենտրոնում (Centre for Armenian Information and Advice) տեղի կունենա Գոռ Մխիթարյանի եւ Սոնյա Վարուժյանի համատեղ համերգը: Լոնդոնի հայկական համայնքի անդամները, ինչպես նաեւ հայկական երաժշտության բրիտանացի երկրպագուները կկարողանան ունկնդրել հենց Գոռ Մխիթարյանի եւ Սոնյա Վարուժյանի ստեղծագործությունները ակուստիկ կատարմամբ եւ կիթառի նվագակցությամբ:
Հայկական երաժշտական մրցանակի եւ Big Apple Music Awards-ի դափնեկիր Գոռ Մխիթարյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ Լոնդոնում կայանալիք համերգին պատրաստվում է երգեր կատարել իր բոլոր յոթ ձայնասկավառակներից` ներառյալ մի քանի երգեր, որոնք ընդգրկվել են նրա վերջին` «Հոգի» ձայնասկավառակի երգաշարի մեջ: Սոնյա Վարուժյանը մի քանի երաժշտական մրցանակների դափնեկիր է եւ պատրաստվում է որոշ երգեր կատարել իր վերջին` հայալեզու «Ճամփի մոտ» կոչվող ձայնասկավառակից, ինչպես նաեւ հին երգեր, որոնք իրենցից ներկայացնում են կելտական մոտիվների եւ հայկական ազգային երաժշտության խառնուրդ եւ կատարվում են անգլերեն լեզվով:
Մայիսի 10-ին Գոռ Մխիթարյանն ու Սոնյա Վարուժյանը «Հայաշեն» կենտրոնում հանդիպում կանցկացնեն հայ երիտասարդության հետ: Սոնյա Վարուժյանի խոսքով, հանդիպման նպատակը հայկական համայնքի երիտասարդության շրջանում հայկական երաժշտության եւ նրա ստեղծման հանդեպ հետարքրքության աճն է:

9 Март 2009 - 17:21 AMT
9 мая в Армянском информационном центре «Айашен» (Centre for Armenian Information and Advice) в Лондоне пройдет совместный концерт Гора Мхитаряна и Сони Варужьян. Члены армянской общины Лондона, а так же британские поклонники армянской музыки смогут услышать созданные самими Гором Мхитаряном и Соней Варужьян песни в акустическом исполнении под аккомпанемент гитары.
Обладатель Армянской музыкальной премии и награды Big Apple Music Awards, Гор Мхитарян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что на концерте в Лондоне собирается исполнить песни из всех своих семи альбомов, включая несколько песен, вошедших в его последний альбом «Душа». Соня Варужьян, обладательница нескольких музыкальных премий, собирается исполнить некоторые песни из своего последнего армяноязычного альбома «У дороги», а так же старые песни, представляющие собой смесь кельтских мотивов и армянской национальной музыки, исполняемые на английском языке.
10 мая Гор Мхитарян и Соня Варужьян в центре «Айашен» проведут встречу с армянской молодежью. По словам Сони Варужьян, цель встречи – развитие интереса к армянской музыке и ее созданию у молодежи из армянской диаспоры.